Balık Tutma İpuçları

En İyi Balık Yakalama Yolları

Balık Tutma İpuçları

Sabırlı olmak balık tutmanın anahtarıdır. Balıkçılık söz konusu olduğunda, zaman ve adanmışlık anahtarıdır ve bir ısırık almadan zaman büyük bir gitmek için hazır olmalıdır. Seni rahatsız etmesine izin verme. Sakin ve iyimser ol.

Suda yürürken dikkatli olun. Eğer balık tutarken bir nehir boyunca wade gerekiyorsa, o zaman dikkatli olun ve yavaş yürümek. Birçok kişi bunun farkında değil, ama su ile hareket ettiğinizde gürültü ile uzak balık korkutma riski vardır. Zaman ayırın ve nehir yatağının rahatsız edici bileşenlerikaçının.

Birçok balıkçı gece boyunca balık avlarken bobbers kullanır. Işıklı bobber, balığın ne zaman ısırmak üzere olduğunu görebilmenize yardımcı olmak için içinde küçük bir ampul içerir.

Bu, herkese hatıranızı ve balıkların yaşadığını gösterebilmenizi sağlar.

Balık avlarken herhangi bir ortamı korumalı ve korumalısınız. Yemek için çok genç veya küçük olan balıkları serbest bırakın.

Katıldığınız balıkçılık türüne rağmen, çevreye ve içindeki canlılara saygı gösterin. Doğanın hayvanlara ait olduğunu ve diğer vahşi yaşam türlerinin hayatta kalmaları için çok önemli olduğunu unutmayın. Bu doğal çevreyi tahrip etmemek için elinizden geleni yapın.

Spinnerbaits, solucanlardan başka bir şey kullanmakla ilgilenen balıkçı acemileri için harika giriş seviyesi cazibeleridir. Bir spinnerbait ile yakalanacak en iyi balık levrktir, ancak crappie de ısırır.

Bankada balık tutarken, yangında bir şey yakalamamak için çok dikkatli olmalısın. Balık tutarken sigara içen bir sürü insan var. Eğer bu insanlardan biri iseniz, sizin közler veya puro veya sigara attı bir yangın başlatmak olmadığından emin olun. Banka ıslak olmasına rağmen, çok hızlı bir şekilde alev alabilirsiniz bazı kuru alanlar olabilir.

Balığa gitmeden önce hava durumuna bak. Eğer hava durumu biliyorsanız, hava atar herhangi bir eğri topları için nasıl hazır olunacağını bilecek. Eğer hava durumunu kontrol etmezsen, kendini kurtulamayacağın bir çıkmazda bulabilirsin. Güvenliğinizi korumak için balık tutmadan önce hava durumunu kontrol edin.

Diğer balıkçıların huzurunda, başka bir kişi bir balık yakalamış ise her zaman sudan hattınızı çekin. Bu çizgilerin karışıklığını önler ve arkadaşınıza yardım etmek için sizi özgür bırakır.

Yeni yakalanmış bir balıkla boğuşurken, vücudunun hareketlerine bakın. Atlar balık kendi tarafında rulo kadar daha az enerjik olacak. Bu balık yorgun olduğunu bilmenizi sağlar, ve onu makara başlayabilirsiniz. Balığın yan tarafını yuvarladığını görene kadar hattınızı çekmeyin.

Eğer bir balık gezisi sırasında bir mola vermek istiyorsanız, en iyisi yüksek öğlen bunu yapmak. Balıklar güneşin açısı nedeniyle şu anda ısırma olasılığı daha azdır. Bu nedenle, uzun bir öğle yemeği molası almak ve güneş çok parlak olmadığında balıkçılık devam edin.

En İyi Balık Yakalama Yolları

Zaman ve sıcaklık balıkçılık başarısında önemli faktörlerdir. Bas durumunda, daha büyük balık tercih ettikleri yem balık da daha aktif olduğunda şafak ve alacakaranlıkta ortaya çıkması daha olasıdır. Sadece bu zamanlarda balıkçılık yaparken su 50 derece üzerinde olduğundan emin olun.

Mevcut balıkçılık koşullarına bağlı olarak belirli bir cazibe seçmeniz gerekir. İçinde bulunduğunuz suyun zaman dilimine ve alanına bağlı olarak, farklı bir cazibeye ihtiyaç duyulabilir. Her cazibe farklı bir şey yapar ve belirli bir yerde kullanılmalıdır. Her özel durum için cazibeyi bulmak pratik gerektirebilir.

Rahatlamak, rahatlamak ve stresli şeylerden uzaklaşmak için iyi bir yol olsa da, yalnız başına balık tutmaya gitmeyin. Kaza veya kırık motor gibi bir kaza varsa, size yardımcı olacak bir ortağınız varsa, bununla başa çıkmak için daha donanımlı olacaksınız.

Balık avı geziniz için ayrılmadan önce ihtiyacınız olan her şeyi eklediğinizden emin olun. Unuttuğunuz eşyalar için geri dönmek zorunda kalmak seyahatinizi mahvedecektir. Bir liste yapın ve balık avı geziniz sırasında yiyecek, mücadele ve uygun dış giyim getirmeyi hatırladığınızdan emin olmak için iki kez kontrol edin.

Eğer yeni bir alanda balıkçılık iseniz, yerel tavsiye ve bilgi için yerel yem mağaza kontrol etmek için zaman ayırın. Alana uygun bazı sinekler satın alın ve sadece tanıştığınız herkese dostça olun. Eğer onların balıkçılık noktalar hakkında gerçek ilgi gösterirseniz yerel balıkçılar sizinle samimi olacaktır. Bazı mükemmel tavsiye bekleyebilirsiniz. Hatta bir balıkçılık gezi onlara katılmaya davet edebilir.

Levrek için balık avlarken hattınıza üçten fazla kanca takmayı deneyin. Bu teknik aynı zamanda mavi solungaçlarla da çalışır.

Yakalamak istediğiniz balık türü için doğru boyutta kancaya sahip olduğunuzdan emin olun. Daha küçük balıklar için 10-14 boyutlu kancalar ve daha büyük bir şey için 6-8 boyutlu kancalar ve walleye ve bas için daha büyük kancalar (boyut 6-8) kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu