Balık Tutmayı Sevdiren İpuçları

Balık Tutmak İçin Kolay Yöntemler

Balık Tutmayı Sevdiren İpuçları

Balıkçılık kolay öğrenilebilen bir hobidir. İster plajdan, ister rıhtımdan, balıkçı teknesinden veya kanodan balık avlayın, balıkçılık deneyiminizi benzersiz ve unutulmaz kılmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Neden bu kadar çok insanın gerçek bir neşe bulduğunu ve balık tutmayı öğrendiğini keşfetmek için okumaya devam edin!

Sabırlı olmak balık tutmanın anahtarıdır. Balıkçılık söz konusu olduğunda, zaman ve adanmışlık anahtarıdır ve bir ısırık almadan zaman büyük bir gitmek için hazır olmalıdır. Seni rahatsız etmesine izin verme. Sakin ve iyimser ol.

Suyun dibine yakın balık tutmak için tıraş kullanıyorsanız, balığı kancanıza koymadan önce kuyrukları kesin. Ek olarak, kesilmiş kuyruktan gelen koku, balıkları yemlere çekecek bir koku bırakır.

Balık avlarken balıkçılar kamuflaj veya toprak tonlu giysiler giymelidir. Balıklar aşırı iyi görmüyorum, ama renkleri görmek, bu yüzden balık uyarmak veya onları korkutmak olabilir parlak renkler veya bariz desenler giyen kaçının. Toprak tonları ile kalmak emin olun.

Acemiyseniz en pahalı ekipmanı seçmeyin. Pahalı teçhizat keyfinizi artırmaz ve yakaladığınız balık sayısını etkilemez. Bütçenize uygun ekipmanı seçin, böylece paranızın karşılığını alma baskısı altındayken kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz.

Arada bir kullanıyorsanız yapay yeminizi değiştirin. Bu ipucu özellikle uzun süredir suda olan ve ısırmak için herhangi bir balık alma şansı olmayan biri için yararlıdır. Balıklar bazen alışkın olduklarından farklı bir gölgede veya daha parlak bir yemden etkilenirler, bu yüzden bunu kendi yararınıza kullanın.

Balık Tutmak İçin Kolay Yöntemler

Geliştirilmiş kıskaç düğümü, oltanıza bir cazibe veya kanca takmak için tercih edilen yöntemdir.

Birçok levrek balıkçısı, daha hafif tırtıllar olan tırtıllarla balık tutmayı sever. En etkili renkler beyaz, benekli veya sarıdır. Yarı saydam grublar genellikle ışığı yansıtan lekelere sahiptir ve bas çeker. Herhangi bir şeyi yakalamakta zorlanıyorsanız, su renkli bir grub kullanın.

Çok rüzgarlı olduğunda sinek balıkları için rüzgarlı bir gün seçmeyin. Çok rüzgarlıysa etkili bir şekilde yayın yapamazsınız.

Bulutlu bir gün harika bir gündür. Hava bulutlu olduğunda, sular daha sönüktür ve balıklar zayıf aydınlatmada yiyecek avlarlar.

Yem renginizin suyun rengine karşı farkında olun. Bu balıkların görebileceği yemleri kullanmak istiyorsun. Balık tuttuğunuz su bulanıksa, göze çarpan parlak bir renk seçin. Bununla birlikte, berrak suda, çevreyi kontrast oluşturan koyu renkli lures kullanın.

Hava, sefil ve unutulmaz bir balık avı gezisinin eğlencesini ve verimliliğini büyük ölçüde etkileyebilir. Balık tutmaya gitmeden önce daima havanın ne olacağını kontrol edin. Yola çıkmadan önce hem bir hafta önce hem de uzun vadeli haftalık tahmini ve kısa vadeli bir gün önceki tahmini kontrol edin. Kötü hava koşulları kötü olacak gibi görünüyorsa gezinizi planlamaktan korkmayın.

Sadece içeri girmeye başladığınızda dönen bir balığa izin verin. Hattınız bu noktada pompa ve makara için çok kısa olacaktır. Bir dahaki sefere bu olduğunda, balığa sarmaya başlamadan önce biraz daha zaman vermeyi unutmayın.

Eğer çocukları balık tutmaya götürürseniz, çok küçük olsa bile, yakaladıkları her balık için onları övmeniz önemlidir. Bu kanca ve büyük bir balık makara için oldukça kolay olabilir, ama bir çocuk beceri ve gücü yok.

Balıkçılık inanılmaz miktarda sabır gerektirir. Eğer sizin için zor bulursanız, o zaman daha az zaman ve sabır gerektiren bir spor bulmak için daha iyi olabilir. Eğer sabır düzeyikarşılamak için küçük balıkçılık gezileri gitmek gerekebilir.

Balıklar enkaz ve çöple dolu sudan kaçınma eğilimindedir. Bu, sizin ve diğer balıkçıların herhangi bir balık yakalama şansına büyük zarar verecektir.

Balık tutarken sulu tutarak kendinize dikkat etmeniz çok önemlidir. Çok fazla su getirin ve susamış olsanız da olmasanız da gün boyunca yudumlayın. Dehidrasyon nedeniyle tekneden düşebilirsiniz. Su içerek boğulmanızı önleyebilirsiniz.

Bir balık getirmek için bir ağ kullanırken, önce kafayı ağa kaydırmaya çalışın. Önce onları kuyruğunda yakalamaya çalışırsanız, onu yakalamak yerine ürkütebilir, balıkları koşmaya korkutabilir ve muhtemelen çizginizi koparabilirsiniz.

Daha büyük balıklar yemek için her zaman daha iyi değildir. Normalden çok daha büyük bir balık yakalarsanız, en büyük ve en eski balığı suya geri döndürmeniz en iyisidir.

Balık tutmak, bol miktarda sabır gerektirdiği kadar çok zaman gerektiren bir aktivitedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu