Balıkçılık Rehberi

Balıkçılıkta Püf Noktalar

Balıkçılık Rehberi

Balık tutmak, açık havada biraz zaman geçirmek ve biraz temiz hava almak için harika bir yoldur. Her beceri seviyesindeki balıkçılar, bilgilerini genişletmekten yararlanabilirler. Becerilerinizi geliştirmenize olanak tanıyan bazı harika balıkçılık ipuçlarını öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Suda yürürken dikkatli olun. Eğer balık tutarken bir nehir boyunca wade gerekiyorsa, o zaman dikkatli olun ve yavaş yürümek. Birçok kişi bunun farkında değil, ama su ile hareket ettiğinizde gürültü ile uzak balık korkutma riski vardır. Zaman ayırın ve nehir yatağının rahatsız edici bileşenlerikaçının.

Acemiyseniz en pahalı ekipmanı seçmeyin. Pahalı teçhizat keyfinizi artırmaz ve yakaladığınız balık sayısını etkilemez. Bütçenize uygun ekipmanı seçin, böylece paranızın karşılığını alma baskısı altındayken kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz.

Teknenizi balık tutmaya çıkarken, zemin yüzeyini kuru tutmaya çalışmak önemlidir. Suya girmeden önce teknenin zeminini bir havlu veya paspasla kurulayın.

Derin su alanlarını arayın. Ayrıca çok büyük kayaların veya çıkıntı oluşumlarının etrafında takılmak isteyebilirler. İyi bir balıkçılık noktası bulduğunuzda, gelecekteki balıkçılık gezileri için bunu not edin.

Son yakalamak için balık makaralama önce ellerinizi yeterince ıslak olduğundan emin olun. Bunu yapmak balık derisinin yok olacağını önleyecek. Eğer yakaladıktan sonra balık serbest bırakmak gerekiyorsa bu adım özellikle önemlidir.

Balık tutmayı seçtiğiniz farklı bölgelerde yürürlükte olan farklı balıkçılık yasalarının farkında olun. Bazı göller ve nehirler avlanamaz ve diğerleri belirli yem türlerine izin vermeyebilir. Bölgenin kurallarını ve düzenlemelerini öğrenmek için yerel yönetiminizle iletişime geçin.

Balık avı gezinizden önceki gece canlı yemi besleyin, böylece daha kolay idare edilebilir ve daha fazla balık çekebilir. Daha soğuk sıcaklık ve eklenen nem onları daha şişman hale getirecektir.

Çok rüzgarlı olduğunda sinek balıkları için rüzgarlı bir gün seçmeyin. Çok rüzgarlıysa etkili bir şekilde yayın yapamazsınız.

Bulutlu bir gün harika bir gündür. Hava bulutlu olduğunda, sular daha sönüktür ve balıklar zayıf aydınlatmada yiyecek avlarlar.

Diğer balıkçıların huzurunda, başka bir kişi bir balık yakalamış ise her zaman sudan hattınızı çekin. Bu çizgilerin karışıklığını önler ve arkadaşınıza yardım etmek için sizi özgür bırakır.

Cazibenizin suya sessizce düşmesini sağlayacak farklı döküm yöntemlerini öğrenin. Cazibeniz su yüzeyine çarptığında yüksek bir ses çıkarırsa, balıklar korkar ve bu da çubuğun tamamen döküm amacını tamamen mahveder. Bunu, alçınız için bileğinizi dökerek yapabilirsiniz.

Eğer gün boyunca yerine gece en sevdiğiniz nokta ziyaret ederek balıkçılık yeni bir bakış açısı elde edebilirsiniz. Tekne ışıkları açık tutun ve açıkça ne yaptığınızı görmenize yardımcı olacak bir baş lambası satın alın. Geceleri yakalayacağınız balıklar, gün içinde yakalayacağınız balıklardan çok daha farklı olabilir.

Balıkçılık alışkanlıkları zamanla değişir ve balıkçılar diğer balıkçılarla paylaşmaktan mutluluk duyarlar.

Balıkçılık söz konusu olduğunda, bu suda hattı tutmak önemlidir. Yemleri değiştirirken ve düğümleri çözerken harcanan zaman anına şaşırabilirsiniz. Balık yakalamak için en iyi şansı istiyorsanız, hattınızı suda tutun!

Balıkçılıkta Püf Noktalar

Döküm sinek balıkçılık böyle önemli bir parçası olduğundan, hiç suya kafa önce döküm mükemmelleştirme üzerinde çalışmalısınız. Mükemmel olmayan günlerde, gümüş astar bulmak ve döküm teknikleri uygulama. Eğer o zaman bile bir şey kanca, senin sıkı çalışma karşılığını olduğunu biliyorum.

Balık tutarken sulu tutarak kendinize dikkat etmeniz çok önemlidir. Çok fazla su getirin ve susamış olsanız da olmasanız da gün boyunca yudumlayın. Dehidrasyon nedeniyle tekneden düşebilirsiniz. Su içerek boğulmanızı önleyebilirsiniz.

Daha büyük balıklar yemek için her zaman daha iyi değildir. Normalden çok daha büyük bir balık yakalarsanız, en büyük ve en eski balığı suya geri döndürmeniz en iyisidir.

Balık tutarken etrafınızdaki her şeyin farkında olun. Balık tutarken doğayla uyum içinde olmanız gerekir.

Akıntısı olmayan ve kaygan kayaları olmayan suları arayın, böylece suya düşmezsiniz. Derin suda veya hızla akan suda koşarsanız can yeleği giydiğinizden emin olun.

Balıkçılık aletlerini güvenli ve ayrı tutmanıza yardımcı olması için güvenlik pimleri kullanın. Güvenlik piminin sivri ucu her bir göz kancasından geçirilmelidir. Tek bir pimde çok sayıda kanca tutabilirsiniz ve bunları düzenli tutmanıza yardımcı olacaktır.

Umarım bu makale size balıkçılık tekniğinizi değiştirmenizi sağlamıştır. Bir dahaki sefere bir balık avı gezisine çıkarken bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu