Beslenme Dengesi

Dengeli Beslenme Ve Fitness

Beslenme Dengesi

Beslenme günümüz dünyasında bazen karmaşık bir konudur. İnsanlar genellikle diyetler konusu gündeme geldiğinde kilo vermeyi düşünürler. Bununla birlikte, vitaminler ve diğer besinler daha önemlidir. Bu makale doğru beslenme konusunda yararlı tavsiyeler içermektedir.

Biraz çikolata ile şımartacaksanız, daha tatlı çeşitler yerine bitter çikolata seçtiğinizden emin olun. Bitter çikolata, kan basıncını düşürebilen flavonoidler içerir. Çikolatada bulunan antioksidanlar, kötü kolesterolünüzü düşürürken, iyiyi arttırır. En az% 70 kakao içeren çikolata almaya çalışın. Ilımlılık anahtardır, çünkü çok fazla çikolata olumsuz sağlık risklerine sahip olabilir.

Büyük bir besin ucu yemeklerinden şeker kesmek ve yapay bir tatlandırıcı lar kullanmaya başlamaktır. Çok fazla şeker ciddi kalp sorunları da dahil olmak üzere birçok sağlık sorunlarına neden olur. Muhtemelen aradaki farkı fark etmeyeceksin bile.

Tamamen vejetaryen bir diyet izlemeseniz bile, haftada iki ila üç öğün sadece sebze yiyerek diyetinizdeki beslenmeyi artırabilirsiniz. Vejetaryen yemekler, bütçenize ve vücudunuza ağır et merkezli yemeklerden bir mola verir.

Tatlıya çok fazla önem vermemeye çalışın. Haftada sadece birkaç kez tatlı servis etmeye çalışın.

Seyahat ederken hareket hastalığı yaşarsanız, zencefil kullanmayı deneyin. Zencefili kapsül formunda da alabilirsiniz. Kalkıştan yaklaşık 60 dakika önce, yaklaşık 1.000 miligramlık bir hap alın. Sonra her üç saatte bir tekrar yapın. Zencefil, mide bulantısını ve mide rahatsızlığını uzak tutabilir, bu da seyahat ile birlikte gelir. Zencefil çayı ve zencefil şekerinden de yardım alabilirsiniz.

Dengeli Beslenme Ve Fitness

Beslenme alımınızı iyileştirmek için göz önünde bulundurmanız gereken bir şey, sadece kepekli tahılları yemektir. Yüzyıllar boyunca insanların beslenmesi esas olarak et, fasulye, meyve ve sebzelerden oluşmuştur. Tahıllar gıda dünyasında bir nevi yenidir. Tahıl yemezseniz, kendinizi daha iyi hissetmeye başladığınızı fark edebilirsiniz.

Sağlığınızı ve sağlıklı bir görünümü iyileştirmek istediğinizde mümkün olduğunca sık yemek istersiniz.

Bazı fındıklar, doğru seçerseniz yemeniz için sağlıklı ve besleyici olabilir. Birkaç doğal bademin tadı iyidir ve lif bakımından yüksektir, yemek için harikadırlar.

100 gramlık bir porsiyonda 14 gram protein gramı bulacaksınız. Ek olarak, birçok amaç için ideal olan çok yönlü bir yiyecek görevi görür. Onunla pilav yapabilir ve çok iyi bir kahvaltı tarifi yapmak için kahverengi şeker ve elma da ekleyebilirsiniz.

Dinlendirici bir uyku çekin ve her gün daha az alkol alın. Bu tavsiyeye uymazsanız, gözeneklerinizin büyüyeceğini ve yüzünüzün daha yağlı olacağını göreceksiniz. Daha büyük gözenekler daha fazla kir ve sivilcelere yol açan enfeksiyonlar anlamına gelir. En az 7 saat uyumaya çalışın. Kendinizi bir veya daha az alkollü içecekle sınırlandırın.

Daha önce de belirtildiği gibi, birçok insan doğru beslenme hakkında fazla bir şey bilmiyor. Konuya hakim olmak için ihtiyacınız olan bilgiyi kazandınız! Bu ipuçları, günlük diyetinizi odak noktası haline getirmeye devam ederken size yardımcı olacak, böylece uzun ve sağlıklı bir yaşam süreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu