Büyük Balık Yakalamak Kim İstemez

Büyük Balık Tutma Taktikleri

Büyük Balık Yakalamak Kim İstemez

Balık tutmak, zevk almak için rahatlatıcı ve zorlu bir hobidir. Bu makale, becerilerinizi geliştirmek ve daha fazla balık yakalamak için bilmeniz gereken her şeyden insanlar için balıkçılık tavsiyeleriyle doludur.

Suyun dibine yakın balık tutmak için tıraş kullanıyorsanız, balığı kancanıza koymadan önce kuyrukları kesin. Ek olarak, kesilmiş kuyruktan gelen koku, balıkları yemlere çekecek bir koku bırakır.

Suda yürürken dikkatli olun. Eğer balık tutarken bir nehir boyunca wade gerekiyorsa, o zaman dikkatli olun ve yavaş yürümek. Birçok kişi bunun farkında değil, ama su ile hareket ettiğinizde gürültü ile uzak balık korkutma riski vardır. Zaman ayırın ve nehir yatağının rahatsız edici bileşenlerikaçının.

Balık tutmadan önce teknenizin maksimum ağırlığını bilmelisiniz. Uçlu bir tekne, kıyıdan uzakta, derin sulardayken bir trajedi anlamına gelebilir. Su üzerinde güvende kalmanızı sağlamak için yükünüzü teknenin kapasitesinden uzak bir ağırlığa tutun.

Eğer balıkçılık söz konusu olduğunda kendinizi bir acemi düşünüyorsanız, bas balıkçılık deneyin. Bas yem için gitmek olasıdır ve işlemek için daha kolay olduğu için yakalamak için daha kolay olduğu bilinmektedir. Bas balıkçılık onlar ödüllendirici bir mücadele koyabilirsiniz çünkü bu konuda deneyimli bile zevk vermeye devam ediyor.

Grubs, bas yakalamak için harika bir yemdir. Bu küçük yemler bazı büyük balıklara neden olabilir. Küçük ağızlı ve büyük ağızlı bas için mükemmeldirler. Rezervuarlar gibi büyük miktarda kapsama alanına sahip olmayan yayla rezervuar alanlarında balık avlarken yem için mükemmel bir seçimdir.

Balık avı gezinizden önceki gece canlı yemi besleyin, böylece daha kolay idare edilebilir ve daha fazla balık çekebilir. Daha soğuk sıcaklık ve eklenen nem onları daha şişman hale getirecektir.

Bankada balık tutarken, yangında bir şey yakalamamak için çok dikkatli olmalısın. Balık tutarken sigara içen bir sürü insan var. Eğer bu insanlardan biri iseniz, sizin közler veya puro veya sigara attı bir yangın başlatmak olmadığından emin olun. Banka ıslak olmasına rağmen, çok hızlı bir şekilde alev alabilirsiniz bazı kuru alanlar olabilir.

Çok rüzgarlı olduğunda sinek balıkları için rüzgarlı bir gün seçmeyin. Çok rüzgarlıysa etkili bir şekilde yayın yapamazsınız.

Seçtiğiniz noktada olta lama önce, orada balıkçılık için gerekli olan herhangi bir lisans almak için emin olun. Abd’deki her eyalet farklı bir lisansa ihtiyaç dediyor. Ayrıca, bir gün veya bir yıllık lisans seçebilirsiniz.

Bas ve Walleyes genellikle özel yem ve yem gerektirebilir. Normal canlı yem ek olarak, bazı sülükler ekleyin. Sülükleri havalandırmalı bir bardakta veya içinde birkaç santim su bulunan bir kapta canlı tutun.

Balık tutarken sabırlı olmayı unutmayın. Sağduyu lu olsa da, çoğu insan ilk otuz dakika boyunca balık yakalamadığında kolayca vazgeçer. Balıkçılık sabır ve zaman gerektiren bir faaliyettir ve her ikisine de sahip olmak için hazırlıklı olmalıdır!

Büyük Balık Tutma Taktikleri

Balıkçılık inanılmaz miktarda sabır gerektirir. Eğer sizin için zor bulursanız, o zaman daha az zaman ve sabır gerektiren bir spor bulmak için daha iyi olabilir. Eğer sabır düzeyikarşılamak için küçük balıkçılık gezileri gitmek gerekebilir.

Rahatlamak, rahatlamak ve stresli şeylerden uzaklaşmak için iyi bir yol olsa da, yalnız başına balık tutmaya gitmeyin. Kaza veya kırık motor gibi bir kaza varsa, size yardımcı olacak bir ortağınız varsa, bununla başa çıkmak için daha donanımlı olacaksınız.

Çok fazla yakalayamazsanız hayal kırıklığına uğramayın ve pes etmeyin. Sabır, iyi balıkçılığın en önemli parçasıdır. Vazgeçmeden önce herhangi bir alanda en az 30 dakika kalın. Balıkların belirli bir alanda etkilenmesinin çok fazla su hareketi gibi farklı nedenleri vardır ve hava koşullarının hepsinin bir etkisi olabilir.

Eğer yeni bir alanda balıkçılık iseniz, yerel tavsiye ve bilgi için yerel yem mağaza kontrol etmek için zaman ayırın. Alana uygun bazı sinekler satın alın ve sadece tanıştığınız herkese dostça olun. Eğer onların balıkçılık noktalar hakkında gerçek ilgi gösterirseniz yerel balıkçılar sizinle samimi olacaktır. Bazı mükemmel tavsiye bekleyebilirsiniz. Hatta bir balıkçılık gezi onlara katılmaya davet edebilir.

Solucanları veya gece tarayıcılarını kancaya düzgün bir şekilde sabitlediğinizden emin olun. Balıkların düzgün bir şekilde dişli yemlere çekilmesi ve yemesi daha olasıdır. Küçük kancalar kullanırsanız da yardımcı olur.

Tekneyle balık avlarken, iyi balıkçılık alanlarına ulaşmanın cazibesi olsa da, yeni alanlara açıksınız.

Daha deneyimli bir fenerden zengin bir içgörü elde edebilirsiniz. Araştırma yapın ve iyi bir üne sahip bir rehber seçin.

Yola çıkmadan önce bölgeyi araştırın. Balıkçılık hakkında bilmek başarılı ve keyifli bir yolculuk için gerekli olabilir. Ayrılmadan önce konumunuz hakkında herhangi bir bilgi edinin. Örneğin, hangi balık türlerinin bulunduğu yerde yaygın olduğunu öğrenin. Akımlar bir faktör olup olmadığını bilmeli, artı balıkçılık için asal noktalar bulmak için deneyebilirsiniz. Her zaman hava ile ilgili ne beklemek biliyorum.

Bir sonraki balık avı keşif gezinizde bu fikirleri hatırlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu