Kedilerin Sorunları Hakkında İpuçları

Kedi Bakımı İçin Kolay Yöntemler

Kedilerin Sorunları Hakkında İpuçları

Bir kedinin mırıldanma sesi kadar rahatlatıcı bir şey yoktur. Bu rahatlatıcı bir sestir ve sizi rahatlatabilir. Bu yüzden onunla ilgilenmelisin. Bu tavsiye, kedinizi daha sık mutlu etmeniz için bazı ipuçları sağlayacaktır.

Perde kablolarını kedilerinizden uzak tutun. Bu onları ciddi şekilde yaralayabilir ya da öldürebilir. Bunu önlemek için tüm perde kablolarını gözden uzak tutun.

Yatağının altına ısıtmalı bir fayans yerleştirerek büyük kedi rahat tutun. Bir metre kare hakkında bir terra cotta kiremit idealdir. Yaklaşık 200 dereceye ayarlanmış fırında 15-20 dakikalık bir mola ile ısıtabilirsiniz. Eski bir havlunun içine koy, sonra da kedinin yatağının altına koy. Her üç saatte bir değiştirin.

Dişi kedini spay. Eğer kapalı bir evcil hayvan olarak tutmak istiyorsanız bile, kedinizi ödemek için en iyisidir. Kedinizi spayed başlarken önleme açısından en iyisidir.

Bir mikroçip, kaybolursa evcil hayvanınızı bulmanıza izin verecektir. Evcil hayvanınız kapalı bir kedi olabilir, ancak bu asla kapınızdan geçmeyeceği veya açık bir pencereden dışarı kayamayacağı anlamına gelmez. Tasmalar ve etiketler faydalı olsa da, bazı kediler onlardan kıpırdayabilir. Bunun yerine bir mikroçip kullanabilirsiniz; iletişim bilgilerinizi çipte saklayabilirsiniz ve kedinizi rahatsız etmeyecektir. Çip asla kaybolmaz, çünkü cildin altındadır ve herhangi bir barınak veya veteriner tarafından kolayca okunabilir.

Kedi Bakımı İçin Kolay Yöntemler

Bazı erkek kediler idrar kristalleri olsun, ama bu uygun diyet ile önlenebilir. Kristalleri geçmek zorunda kalırlarsa kedinin çok acıya neden olabilir ve bu konuda yardımcı olmak için veterinere para ödemek size çok paraya mal olabilir. Magnezyum düşük düzeyde bir kedi maması bulmaya çalışın. Tıpkı markette olduğu gibi, etiketleri okumak için zaman ayırın. Kümes hayvanları ürünleri deniz ürünleri bazlı ürünlere göre daha düşük miktarlarda sahip olma eğiliminde olacaktır.

Kedinizi küçük bir çocukla bırakırken dikkatli olun. Beş yaşın altındaki çocuklar evcil hayvanla etkileşime girerken her zaman denetlenmelidir. Yavru kedi için ne gibi zararlar verebileceklerini bilmiyorlar. Çocuklar büyüdükçe, küçük evcil hayvanlar için yeterince olgun olup olmadıklarını belirleyebilirsiniz.

Kedinize farklı türde yiyecekleri beslemek, kedinin titizlikle beslenmemesini sağlamaya yardımcı olur. Eğer onların tüm yaşam için aynı gıda ile kedi yavrusu yükseltmek, bu isteyerek yiyecek tek türü olabilir.

Eski bir tırmalama direğine atmayın. Kedilerin en çok tercih ettiği durum budur. Eğer atarsan, yenisini sakınıp halının ve mobilyanın peşine bile çıkabilirler.

Mırıldanan bir kedi mutlu bir kedidir, bu yüzden tüm kedi sahipleri kedilerinden ellerinden gelenin en iyisini yapmalıdır. Kediler muhteşemdir ve bu tavsiyeyi kullanarak ve burada sizinle paylaşılan bilgileri kullanırsanız onlarla ilgilenmek çok zor değildir. Kedinizin biraz daha mırıldanmasını istiyorsanız ipuçlarını deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu