Kediyle Yaşamak

Kedi Sahipleneceklere Bakım İpuçları

Kediyle Yaşamak

Bir kedi, herkesin sahip olması için harika bir evcil hayvan yapabilir. Daha önce bir kediye sahip olmayanlar aşağıdaki makaleyi okumalıdır. Bir kediyle yaşamak için bazı harika ipuçları öğrenmek için okumaya devam edin.

Perde kablolarını kedilerinizden uzak tutun. Bu onları ciddi şekilde yaralayabilir ya da öldürebilir. Bunu önlemek için tüm perde kablolarını gözden uzak tutun.

Dişi kedini spay. Eğer kapalı bir evcil hayvan olarak tutmak istiyorsanız bile, kedinizi ödemek için en iyisidir. Kedinizi spayed başlarken önleme açısından en iyisidir.

Kedinizin pençeleri mobilyalarınızda hasara yol açabilir. Kedinizin evinizi yok etmesini engellemek için bir tırmalama direğine satın alın. Onlara eşyaların yerine onu kaşımayı öğret. Bu bir gecede olmaz ama biraz sabırla, pençeleri evinizi kurtarmak gerekir.

Kedi Sahipleneceklere Bakım İpuçları

Kedilerinizi tezgahlardan uzak tutmak zor olabilir. Her şeyin üstünde olmayı seviyorlar, böylece her şeyi izleyebilirler. Kediniz için yüksek bir yer yapmak bu sorunu çözebilir. Mutfakta özenle yerleştirilmiş bir kedi kulesi kedileri tezgahtan uzak tutar.

Kedi arkadaşının kürkünü tımar etmekten hoşlanması muhtemel. Ancak, saç çok varsa, saç topları oluşabilir. Bunun oluşmasını önlemek için kedinize özel yiyecek satın alın. Kedi maması bazı tür de saç topları azaltmak için yapılır. Sonuç olarak, siz ve kediniz daha mutlu olacak.

Kedinizin dışarı çıkmasına izin vermeden önce düşünmelisiniz. Dışarı ya yıl gitmek evcil bir kedi için çok güvenli değil. Kediniz biraz pire alabilir, ya da daha kötüsü. Diğer hayvanlar ve araçlar da kedi zarar verebilir. Kafes, arka bahçenizdeki bir kedi için dışarı çıkmaları gerekiyorsa.

Bir sonraki evcil hayvanınız için bir kedi seçmek harika. Size sahiplerine büyük bir rahatlık getiriyorlar. Ancak, siz ve evcil hayvanınız barış içinde bir arada yaşayacaksanız, uygun şekilde bakılmaları gerekir. Gelecek yıllarda barış içinde yaşamak için yukarıdaki ipuçlarını kullandığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu