Köpek Bakımındaki Ayrıntılar

Köpeğim En İyi Arkadaşım

Köpek Bakımındaki Ayrıntılar

Köpek olmanın dünyadaki en iyi iş olmasından hoşlanıyor musunuz? Köpekler, çocuklar ve yetişkinler için hemen hemen her yerde sevilen evcil hayvanlardır. Köpeğinize iyi bir arkadaş olmalı ve ona uygun şekilde bakmalısınız. Aşağıdaki ipuçları ve tavsiyeler size yardımcı olacaktır.

Bir köpeğe sahip olmak pahalıdır. Tıbbi yardım, gıda ve ihtiyaç duyulan diğer öğeler için bir yılda 700 dolardan 1000 dolara kadar harcamayı bekleyin. Hasta bir köpek sana onbinlere mal olabilir! Köpek sağlığı sigortasına bakın!

Neuter ya da spay köpek. Araştırma bu köpek daha uzun yaşamak ve aynı zamanda özellikle kanseri önlemeye yardımcı olabilir kanıtlamıştır. Ayrıca köpeklerin sevişmelerini, evden kaçmalarını ya da ergenlik çağında şiddete başvurmalarını da engelliyor.

Ne kadar iyi biri olursa olsun, köpeğini tasmasız kendi mülkünden çıkarma. Bir köpek bir hayvanın peşinden koşabilir ve başı derde girebilir ya da başka bir hayvanla kavga edebilir. Köpeğinizin güvenliği ve davranışları sizin sorumluluğunuzdadır.

Köpeğinizi eğitirken, sözel komutları kullanmanın yanı sıra el sinyallerinin kullanımını dahil etmek her zaman en iyisidir. Köpeğiniz bu yaklaşımı kullanarak komutları daha kolay öğrenebilir. Köpek ile iyi çalışır görmek için her yolu deneyin.

Köpeğim En İyi Arkadaşım

Veterinerinizle yiyeceklerin köpeğiniz için uygun olduğu hakkında konuşun. Evcil hayvanınızı ne besleyeceğinize karar verirken dikkatli olun.

Yaşam tarzınız köpek ırkı sizin için iyi bir maç olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Mesela, koşmaya gitmek istersen, sana ayak uyduramayan küçük bir köpek istemezsin. Ayrıca, evde kalmak istiyorsanız, tur oturan ve okşanan tercih küçük köpekler bulabilirsiniz. Doğru köpeği seçmek ikinizi de daha mutlu edecektir.

Veterinerinize köpeğinizin her gün ihtiyacı olan yiyecek miktarını sorun. Çoğu köpek maması paketleri yönergeleri içerir ama bu talimatları köpek adapte olmayabilir unutmayın. Veterineriniz köpeğinizin özel ihtiyaçlarını size bildirmelidir.

Yeni köpeğin son evi hayvan barınağı ise veterinere bir gezi programınızın üst kısmında olmalıdır. Barınaklardan köpekler virüslere maruz kalmış olabilir ya da zaten hasta olabilir. Bu nedenle, yeni köpek en kısa sürede elde ederken aşıları alır emin olmanız gerekir.

Köpeğinize sizin gibi harika bir arkadaşmış gibi davranmalısınız. Bu bilgiler, köpeğinize daha iyi bakmanızı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu