Köpekler Hakkındaki Sorularınıza Cevaplar

Köpekler İçin Sağlanması Gereken Ortam

Köpekler Hakkındaki Sorularınıza Cevaplar

Mükemmel bir arkadaş ve bir köpeğe ne baktığınıza dair önyargılı bir fikir arıyor olabilirsiniz. Tamamen başka bir şey elde edebilirsiniz. Durum ne olursa olsun, köpeğinize bakma işiniz var ve aşağıdaki parça size nasıl yapılacağını gösteriyor.

Evinizin köpek geçirmez olduğundan emin olun. Evinize bir köpek getirmeden önce, onu getirdiğiniz alanın güvenli olduğundan emin olmalısınız. Herhangi bir ilaç veya ev temizlik malzemeleri ulaşılmaz yerleştirin ve bir dolap içinde herhangi bir çöp tenekesi yerleştirin. Bazı çok yaygın bitkiler hayvanlar için oldukça toksik, bu yüzden her zaman ulaşılmaz olduğundan emin olun.

Kontrol için bir yıl en az bir kez veterinere köpek alın. Belli ki, köpekler konuşmaz, bu yüzden kemikleri veya dişleri ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız anlamaya zor olabilir. Yıllık kontrolleri ciddi bir şey içine gelişmeden önce sorunları yakalayabilir.

Neuter ya da spay köpek. Araştırma bu köpek daha uzun yaşamak ve aynı zamanda özellikle kanseri önlemeye yardımcı olabilir kanıtlamıştır. Ayrıca köpeklerin sevişmelerini, evden kaçmalarını ya da ergenlik çağında şiddete başvurmalarını da engelliyor.

Köpekler İçin Sağlanması Gereken Ortam

Kan pire tedavileri seçerken dikkatli olun. Birçoğu çocuklar için tehlikeli maddeler içerir. Veterinerinizle daha güvenli seçenekler hakkında konuşun, özellikle de etrafta çocuklar varsa.

Köpeğine masa kırıntıları verme. Eğer masadan beslenirsen, dilenci olur ve kendi yemeğini yemeyi bırakır. Köpek masa artıkları beslenme obezite ve sindirim sorunları bir dizi neden olabilir. Eğitim amaçlı ve herhangi bir ayartma önlemek için aile yemek masasından köpek uzak tutun.

Ne kadar iyi biri olursa olsun, köpeğini tasmasız kendi mülkünden çıkarma. Bir köpek bir hayvanın peşinden koşabilir ve başı derde girebilir ya da başka bir hayvanla kavga edebilir. Köpeğinizin güvenliği ve davranışları sizin sorumluluğunuzdadır.

Veterinerinizle yiyeceklerin köpeğiniz için uygun olduğu hakkında konuşun. Evcil hayvanınızı ne besleyeceğinize karar verirken dikkatli olun.

Yaşam tarzınız köpek ırkı sizin için iyi bir maç olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Mesela, koşmaya gitmek istersen, sana ayak uyduramayan küçük bir köpek istemezsin. Ayrıca, evde kalmak istiyorsanız, tur oturan ve okşanan tercih küçük köpekler bulabilirsiniz. Doğru köpeği seçmek ikinizi de daha mutlu edecektir.

Vahşi küçük canavarınızı her zaman istediğiniz bir rüya arkadaşına dönüştürmek için yaptığınız her şey için kullanın. Mutlu köpekler sahiplerini koşulsuz olarak severler ve başarmak için çaba göstermeniz gereken şey budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu