Köpeklere Hakkında Tüm Detaylar

Sadık Dostum Köpeğim

Köpeklere Hakkında Tüm Detaylar

Hayatınızın biraz daha koşulsuz sevgi kullanabileceğini düşünüyorsanız, bir köpek düşünün. Onlar inanılmaz evcil hayvan tüm aile evcil hayvanları ve yalnız yaşayanlar için gerçek bir rahatlık.

Evinizin köpek geçirmez olduğundan emin olun. Evinize bir köpek getirmeden önce, onu getirdiğiniz alanın güvenli olduğundan emin olmalısınız. Herhangi bir ilaç veya ev temizlik malzemeleri ulaşılmaz yerleştirin ve bir dolap içinde herhangi bir çöp tenekesi yerleştirin. Bazı çok yaygın bitkiler hayvanlar için oldukça toksik, bu yüzden her zaman ulaşılmaz olduğundan emin olun.

Kontrol için bir yıl en az bir kez veterinere köpek alın. Belli ki, köpekler konuşmaz, bu yüzden kemikleri veya dişleri ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız anlamaya zor olabilir. Yıllık kontrolleri ciddi bir şey içine gelişmeden önce sorunları yakalayabilir.

Köpeğine masa kırıntıları verme. Eğer masadan beslenirsen, dilenci olur ve kendi yemeğini yemeyi bırakır. Köpek masa artıkları beslenme obezite ve sindirim sorunları bir dizi neden olabilir. Eğitim amaçlı ve herhangi bir ayartma önlemek için aile yemek masasından köpek uzak tutun.

Sadık Dostum Köpeğim

Köpeğiniz tasmayı takmadan önce oturmak gibi doğru bir şey yaparsa, ona tonlarca sevgi ve övgü verdiğinizden emin olun. Köpeğinizin davranışlarıyla gurur duyduğunuzu ve daha sık görmek istediğinizi fark etmesi gerekir. Bu şekilde, köpeğiniz istenen davranışın övgü getirdiğini öğrenecektir.

Köpeğinizin her zaman haftalık olarak kesildiğinden emin olun. Altına kıvrılmaya başlarlarsa, rahatsızlık içinde olacaklardır. Onları mağazadan makaslarla kendiniz kırpabilirsiniz. Bunu kendi başınıza yapamıyorsanız, bir damat sizin için onlara kolayca katılabilir.

Yeni köpeğin son evi hayvan barınağı ise veterinere bir gezi programınızın üst kısmında olmalıdır. Barınaklardan köpekler virüslere maruz kalmış olabilir ya da zaten hasta olabilir. Bu nedenle, yeni köpek en kısa sürede elde ederken aşıları alır emin olmanız gerekir.

Köpeğiniz bütün gün dışarıda bırakılmamalıdır. Köpekler sosyal yaratıklardır ve sahipleriyle etkileşime ihtiyaç duyarlar. Arkadaşı olmayan bir köpek çok yalıtılmış hissedebilir ve hiçbir şey yapmak için motive olmayabilir. Ek olarak, kar fırtınaları ve yağmur fırtınaları sırasında, köpeğinizin korunmasını sağlamak için içeri girmesi gerekir.

Köpeğinizin zihinsel olarak aktif kalmanın yanı sıra bol miktarda fiziksel egzersiz yaptığından emin olun. Ona gazetenizi almayı ve evinizde yararlı olan diğer şeyleri yapmayı öğretin. Köpeğiniz her zaman yararlı hissedecek ve aynı zamanda oldukça keskin kalacaktır.

Bir köpeğe bakmak için oldukça fazla şey var. Köpek bakımında sadece yürümekten ve yiyecek sağlamaktan daha fazlası vardır. Köpeğinize düzgün bir şekilde bakmanın doğru yolunu bilmeniz gerekir. Bu, birlikte sağlıklı yıllar geçirmenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu