Organik Bahçenizi Büyütme Yolları

Organik Bahçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Organik Bahçenizi Büyütme Yolları

Diyetinizi iyileştirmenin ve daha sağlıklı hale getirmenin en iyi yollarından biri, organik bir bahçecilik başlatmak ve sürdürmektir. Yine de büyümek için yapar. Bu, kendi organik bahçenizi büyütmek için nereden başlayacağınızı merak etmenize neden olabilir.

Bitkilerinizi şok etmemek için, onları yavaş yavaş sıcaklık ve koşullar değişimine alışmanız gerekir. Onları ilk gün bir ya da belki iki saat boyunca güneş ışığında dışarıda yerleştirmeyi deneyin. Hafta boyunca, dışarıda kalan süreyi kademeli olarak arttırmaya çalışın. Hafta bittiğinde, bitkiler herhangi bir sorun olmadan büyük hareket için hazır olacaktır.

Ampuller size ilkbahar ve yaz çiçekleri tadını çıkarabilirsiniz harika çiçekler verecektir. Farklı ampuller çeşitli zamanlarda çiçek, bu yüzden uygun seçerek, erken ilkbahar dan geç yaz çiçek olabilir.

Bitkilerdeki nem zararlılara ve parazitlere davetiye çıkarmaktır. Mantarlar bitkilerin dünyasında yaygın ve rahatsız edici bir haşere olduğunu. Bu spreyler ile mantarları kontrol etmek mümkündür, ancak mantarlar görünmeden önce risk altındaki alanları püskürtmek daha iyidir.

Organik Bahçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tohumları yeni bir bahçe başlatın. Tohum başlayarak çok daha az çevre üzerinde kreş satın bitkiler kullanarak daha sert. Birçok bitki için paketleme malzemeleri geri dönüşümlü olmayan plastikler kullanır, bu yüzden bu konteynerleri önlemek ve yerine tohum ile Bahçe ekmek veya organik tencere kullanmak seçin.

Diğer bitkiler veya doğal malzemeler kullanarak zararlıları tutabilirsiniz. Sümüklü böcekler soğan veya keskin sebzelerle uzak tutulabilir. Sert kimyasallar kullanmak zorunda kalmadan bu yöntemler.

Eğer bahçe yeni iseniz, tüm araçları ve kimyasallar tüm talimatları takip önemlidir. Bunu yapmak için başarısız olursa, gereksiz cilt tahrişlerine neden olabilir, en yaygın olan tahriş olmuş cilt. Kendinizi güvende tutun ve talimatları izleyin.

Sebzeleri buğuladıktan sonra kalan soğutulmuş su ile sulandırarak onları bir destek verin. Ayrıca gardenyalar veya rhododendrons için toprak asitliğini artırmak için kahve telvesi veya çay biraz kullanmayı denemelisiniz. Bahçenizde mantar sorunu varsa, son derece etkili bir tedavi yöntemi papatya çayı serpin etmektir.

Arılar ilkbaharda nektar verdiği için sever. Heather yatakları genellikle el değmeden bırakılır, çünkü genellikle insan aktivitesi tarafından rahatsız alamadım. Bunu aklınızda tutun ve her zaman uygun bahçe eldivenleri giyin.

Makalenin atıfta bulunduğu gibi, organik bahçecilik, organik bitkileri kendi başınıza yetiştirmeye başlamak için çalışma, çaba ve sıkı çalışma gerektirir. Kalıcılık aynı zamanda başarılı organik bahçıvan için gerekli bir bileşendir. Sunulan ipuçlarını aklınızda bulundurun ve siz de daha fazla başarı görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu