Seyahat Edeceklere Tavsiyeler

Bilmeniz Gereken Seyahat İpuçları

Seyahat Edeceklere Tavsiyeler

Seyahat ederken yapacağın bir sürü karar var. Yolculuğunuz için hazırlanıyor bunun en heyecan verici yönlerini biridir. Aşağıda eğlenceli ve stressiz bir gezi planlamak için birçok yararlı ipuçları okuyacaktır.

Yurtdışına seyahat ederken, her zaman hakkınızda belirli türde bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Seyahat belgelerinizin kopyalarını yanınızda bulundurun ve seyahat edeceğiniz bölgelerde bulunan ABD büyükelçiliğinin tüm iletişim bilgilerine her zaman sahip olduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, ciddi sorunlarla karşılaşırsanız acil durum yedekleme planınız olacaktır. Gezginlerin karşılaştığı sorunlarla ilgili çok fazla deneyime sahipler ve yardımcı olacaklar.

Sizin temel paketi yardımcı olmak için bir liste kullanın. Bu listeyi en az bir hafta önceden, tercihen bundan daha önce başlatmalısınız. Liste seyahat için tüm ihtiyaçlarını içermelidir. Bu şekilde, bir zaman krizi olana kadar paketi beklemek bile, liste dağınıklığı önlemek ve organize kalmak yardımcı olabilir.

Çocuğunuzun kaybolduğu mutsuz durumda hazırlanmak için elinizde çocuğunuzun iyi, net, renkli bir fotoğrafının olduğundan emin olun. Çocuğunu kaybetmek her ebeveyn için travmatiktir. Ne yazık ki, bu olabilir. Bulunduğunuz yerdeki insanlara veya polise göstermek için kaliteli bir fotoğrafınız varsa, çocuğunuzu geri almayı çok daha kolay ve hızlı hale getirebilir.

Bilmeniz Gereken Seyahat İpuçları

Ne zaman tanıdık olmayan yerlerde seyahat, scammers size yararlanmak için çalışan hükümet yetkilileri olarak poz için izlemek için emin olun. Bir daha asla göremeyebilir gibi onlara orijinal pasaport vermeyin. Eğer bir ofise gitmek için yapılırsa, bunu yürüyerek yapın. Evde veya yurtdışında yabancılarla bir araca girmeyin.

Eğer yabancı bir ülkede seyahat ediyorsanız, binmek için seçtiğiniz taksiler dikkatli olun. Eğer yasal bir taksi alıyor emin olun. Herhangi bir kişi bir araca bir “taksi” etiketi atabilir, yani kim olduklarını veya nerede sona ereceği hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir.

Genç bebeğinizi uzun yolculuklarda işgal edin. Tanıdık ve favori oyuncaklar harika bir başlangıç. Eğer maceraya bazı yenilik getirmek ve daha fazla zaman yürümeye başlayan tarafından işgal sağlamak için bu gezi için yeni bir öğe satın almak isteyebilirsiniz.

Kişisel kimlik bilgilerinizi çantalarınızın içine koyun. Dış etiketler kolayca sökülebilir. Çantalarınızın kaybolması ve hiçbir etiketin takılmaması durumunda, havayolu çalışanları çantalarınızı size ulaştırabilmeleri için içine yerleştirdiğiniz kimliği arayacaktır.

Eğer otel tarafından sağlanan buz eritirseniz, sabah kahve için su filtrelenmiş olabilir. Kötü tatma musluk suyu içmek yerine, bir kova alın, buzla doldurun ve uyurken erimesine izin verin. Sabah uyandıktan sonra, saldırgan bir tadı olmayan taze kahve yapmak için bu suyu kullanabilirsiniz.

Seyahat forumlarına ve seyahat odaklı sosyal web sitelerine katılın. Seyahat başkalarıyla bağlantı yada seyahat için hazır olmak için harika bir yoldur. Bu, arkadaş edinmenizi ve benzer deneyimleri paylaşmanızı sağlar.

Zamanın öncesinde seyahatlerinizi planlamak gerçekten eğlenceli olabilir ve size daha kolay şeyler yapabilirsiniz. Bu öneriler size fayda vermek için burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu