Seyahat İpuçları

Hayallerinizdeki Tatil İçin İpuçları

Seyahat İpuçları

Hayatın sunduğu her şeyi deneyimlemenin, dünyanın farklı bir yerine tatile çıkmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Seyahat etmek, ilginç insanlarla tanışma ve kültürleri deneyimleme şansı sunarken, günlük yaşamın rutin denemelerinden kaçma şansına sahip olur. Bu yararlı ipuçlarından bazılarını uygulayarak, harika bir yolculuk yapabilir ve gelecektekiler için ilham alabilirsiniz.

Yurtdışına seyahat ederken, her zaman hakkınızda belirli türde bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Seyahat belgelerinizin kopyalarını yanınızda bulundurun ve seyahat edeceğiniz bölgelerde bulunan ABD büyükelçiliğinin tüm iletişim bilgilerine her zaman sahip olduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, ciddi sorunlarla karşılaşırsanız acil durum yedekleme planınız olacaktır. Gezginlerin karşılaştığı sorunlarla ilgili çok fazla deneyime sahipler ve yardımcı olacaklar.

Eğer uçacak iseniz ileri planı gerekir. Önemli havaalanları büyük şehirlerde çok zaman, bu yüzden trafik üzerinden almak ve zamanında kapı için bir meydan okuma olabilir. Bir gün önce bütün eşyalarını topluyorum. Seyahatinizden önceki gece gitmek için tamamen hazır olun. Bir uçuşun eksik olması, asla geçmeyeceğim korkunç bir deneyimdir.

Sizin temel paketi yardımcı olmak için bir liste kullanın. Bu listeyi en az bir hafta önceden, tercihen bundan daha önce başlatmalısınız. Liste seyahat için tüm ihtiyaçlarını içermelidir. Bu şekilde, bir zaman krizi olana kadar paketi beklemek bile, liste dağınıklığı önlemek ve organize kalmak yardımcı olabilir.

Eğer seyahat için bir kamera satın almak varsa, satın almadan önce dikkatle düşünün. Eğer backpacking gitmek istiyorsanız, bir şarj edilebilir pil paketi isteyeceksiniz. Açmak ve hızla odaklanmak bir dijital kamera bulmaya çalışın. Unutulmaz bir şeyi kaçırmak istemezsin.

Hayallerinizdeki Tatil İçin İpuçları

Eğer yabancı bir ülkede seyahat ediyorsanız, binmek için seçtiğiniz taksiler dikkatli olun. Eğer yasal bir taksi alıyor emin olun. Herhangi bir kişi bir araca bir “taksi” etiketi atabilir, yani kim olduklarını veya nerede sona ereceği hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir.

Bir uçakta uçan, bir havayolu her zaman bile uçuş saatlerce sürer, temel ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olmayacaktır çünkü ileriye plan gerekir. Kendi battaniye ve yastık sağlamak eğer onlar için bir gereksinim olacak biliyorum, kendi kulaklıklar çok. Eğer uçuş üzerinde yemek için bir şey almak değil endişeleriniz varsa, ayrıca kendi atıştırmalıklar boyunca getirmek.

En iyi anlaşmayı aldığınızdan emin olmak için en çok ilgilendiğiniz taşıyıcının web sitesini kontrol edin. Bazen en iyi fiyat daha iyi fiyatlar var.

Ne zaman seyahat ediyorsanız, tüm zaman boyunca tüm eşyalarınızı unutmayın. Çantanızı kolunuz altında tutun. Dışarıdan fermuarlı cepli Çantalar seçmekten kaçının. Bunlar kolayca kalabalık alanlarda erişilebilir, böylece çantanızda bir tane varsa, boş bırakmak en iyisidir. İdeal seyahat çantası için alışveriş yaparken bunu unutmayın.

Seyahat size farklı kültürler ve insan grupları hakkında eğilmenin bir yolunu sunar. Herkes sıradan bir yolculuğu inanılmaz bir yolculuğa dönüştürmek için yukarıdaki üstleri kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu