Stresi Azaltmaya Yönelik İpuçları

Stresinizi Yönetin

Stresi Azaltmaya Yönelik İpuçları

Stresin ciddi çözümler gerektiren ciddi bir sorun olduğunu anlamanın zamanı geldi. Stresli iseniz, işvereninizin size izin vermesini gerektiren tıbbi bir durum olabilir. Bununla birlikte, birçok insan hasta günlerini stresle başa çıkmak için kullanmamayı tercih eder. Onunla savaşmak istiyorsun. Bu makaleyi okuyun ve stresi nasıl yenebileceğinizi öğrenin.

Derin nefes alma ve düşünce kontrolü de bir miktar gerginliği hafifletebilir. Sıcak bir duş aldığınızı hayal edin veya büyük bir rahatlama dalgasının vücudunuza gelip stresinizi yıkadığını izleyin. Denenecek bir diğer şey de gözlerinizi kapatmak, nefesinizi kontrol etmek ve bir çayır veya plaj gibi sizi sakinleştiren bir sahne hayal etmeye başlamaktır.

Stresli olduğunuzda odaklanabileceğiniz kısa ve anlamlı bir ifade oluşturun. Olumlamayı söylemek, başlamadan önce özeleştiriyi durdurmanın iyi bir yoludur, bu da stres seviyelerini azaltır. Kendinize, bununla başa çıkacak ve sadece sakinleşecek kadar güçlü olduğunuzu hatırlatmaya devam edin. Sizi daha iyi hissettirecek olanı seçin.

Fiziksel aktivite ve rahat hissetmek. Hızlı bir düzeltme değildir, ancak hayatınızı daha iyi hale getirebilir.

Göz korkutucu stresin en keyifli yollarından biri, derin, rahatlatıcı bir profesyonel masaja katılmaktır. Gergin kaslar, vücutta taşınan stresli bir işarettir. Bununla birlikte, iyi bir masöz gerginliği hafifletebilir ve bu da kasları çok daha rahat ve stressiz bırakacaktır.

Stresinizi Yönetin

Strese neden olan birçok faktör vardır, bu yüzden önce bu duygulara neyin neden olduğunu bulmanız gerekir. Eğer önlenebilir bir şeyden kaynaklanıyorsa, bunu hayatınızdan çıkarın. Bunu yaparak, hemen daha iyi hissedeceksiniz.

Stresi azaltmanın harika bir yolu, rahatlatıcı bir çay içmektir. Papatya, bal veya limonla aşılanmış yeşil veya siyah çaylar stresi azaltmada etkilidir. Bu bitkilerden maksimum güç elde etmek için seçtiğiniz çayı yaklaşık 10 dakika demleyin. Herhangi bir stresi hafifletmeye yardımcı olmak için sabah kalktığınızda veya yatmadan önce günde en az bir kez bir fincan çay için.

Video oyunları veya diğer hobiler gibi aktiviteler genellikle sizin için rahatlatıcı olsa da, hayal kırıklığına uğramış hissetmeye başlarsanız, bırakın. Stresinizi hayal kırıklığı ile değiştirmek yerine zihninizi temizlemeniz ve sakin hissetmeniz gerektiğini anlayın.

Video oyunları oynamak, stresi azaltmak için genç yetişkinlerde stresi azaltmanın mükemmel bir yoludur. Bir oyun oynarken, ona odaklanırsınız ve başka hiçbir düşünce zihninizi tüketmez. Kendi başınıza veya başkalarıyla bir oyun oynayarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz; her iki yol da ruh halinizi iyileştirir.

İnsanların sonunda stresin gerçek olduğunu ve bazı insanlar için yıkıcı olabileceğini fark etmeleri iyi bir şey. Ayrıca, kendinizi silahlandırabileceğiniz çok sayıda stresle mücadele aracının olması da iyi bir şey. Stresinizle savaşmaya başlamak için bu makale tarafından size sağlanan araçları kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu